,,Poznaj Polskę’’ odwiedzamy Pszczynę

Dnia 20 września, klasy III i IV, w ramach projektu Poznaj Polskę, uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny. Uczniowie zwiedzili Skansen Ziemi Pszczyńskiej oraz uczestniczyli w warsztatach zielarskich o tematyce przyrodniczej, podczas których własnoręcznie przygotowali sól ziołową. Kolejnym punktem programu było Muzeum Zamkowe w Pszczynie, które wywarło na uczniach niesamowite wrażenie. Zajęcia edukacyjne ,,Zamkowa Przygoda’’ ukazały wnętrza zamku oraz sprawiły, że podczas rozwiązywania ciekawych zagadek, dzieci poczuły się jak tropiciele przygód. Na koniec muzealnej przygody uczniowie odwiedzili Zbrojownię, gdzie podziwiali różne rodzaje broni. 

Po wyczerpującym zwiedzaniu był czas na spacer alejami parku oraz pyszny obiad. Wróciliśmy zmęczeni ale pełni pięknych wspomnień.

Aneta Kościelniak-Blukacz

https://photos.google.com/album/AF1QipPhaL_PV932Zgc5aA3f55u2BsAeMPPA7rWTwjc7