Ogólnopolski Projekt Edukacyjno- Społeczny w Przedszkolu – z wizytą w Kole Gospodyń Wiejskich

Miło nam poinformować , że w tym roku szkolnym przedszkolaki z grupy „Bystrzaki” biorą udział  w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno- Społecznym „Łączymy pokolenia: Seniorzy dzieciom- dzieci seniorom”. Głównym celem projektu jest integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna dzieci i seniorów. Przez kolejne miesiące będziemy angażować przedszkolaków oraz seniorów do udziału w różnorodnych zadaniach projektowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom najmłodsi nabiorą empatii i szacunku do osób starszych i jednocześnie nawiążą z nimi bliższe relacje.

Za  nami pierwsze zadanie projektowe w ramach którego wybraliśmy się na krótki spacer do lokalnej świetlicy „ Dom pod Lipą” aby tam spotkać się z seniorkami z Koła Gospodyń Wiejskich. Panie przyjęły nas bardzo ciepło i radośnie.  Z dumą opowiadały o  swoich działaniach w  Kole Gospodyń, pokazywały regionalne stroje ludowe, w których prezentują się podczas różnych uroczystości. Kolejnym punktem naszego spotkania były wspólne warsztaty w trakcie których dzieci komponowały przepiękne jesienne bukiety. Na koniec seniorki poczęstowały nas ciepłą herbatką oraz przepysznym domowym ciastem dyniowym.

Bardzo dziękujemy Paniom z KGW za tak miłe przyjęcie. Jesteśmy przekonani, że nasze kolejne zadania projektowe będą równie interesujące i przyjemne.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska