V Bieg Niepodległości w Aleksandrii

Mieszkańcy Aleksandrii aktywnie świętowali 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w edycji V Biegu Niepodległości. Licznie zebranych biegaczy, których przybyło w tym roku symbolicznie również 105, przed budynkiem szkoły przywitali przedstawiciele organizatorów – pomysłodawca wydarzenia – ks. proboszcz Jacek Szczecina oraz dyrektor szkoły Pan Paweł Bekus. Wydarzenie rozpoczęło się od gromkiego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie trąbki. Następnie rozpoczęła się część sportowa, w której uczestnicy w zależności od wieku rywalizowali na różnych dystansach biegowych. Najkrótszy dystans przeznaczony był  dla przedszkolaków, kolejny do uczniów kl. I – III. Na dłuższym dystansie, z metą na plebanii parafii w Aleksandrii, zmierzyli się uczniowie kl. IV – VI, a najdłuższy ponad 3 km dystans pokonali uczniowie klasy VII i pozostali uczestnicy w kat. OPEN. Bezpieczeństwa na trasie pilnowali druhowie strażacy z OSP w Aleksandrii, którzy zabezpieczali newralgiczne miejsca na trasie biegowej. Po przekroczeniu linii mety, na placu plebanii Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii, zawodnicy częstowani byli napojami i posiłkiem przygotowanym przez Panie z KGW w Aleksandrii. Stałym punktem programu biegu niepodległościowego jest radosna biesiada przy ognisku na terenie plebanii, gdzie odbywa wspólnie śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy z rąk radnych Anny Świtek, Mieczysława Chudzika, ks. Jacka Szczeciny i dyrektora szkoły Pana Pawła Bekusa.

Organizatorzy biegu serdecznie dziękują za pomoc: Druhom strażakom OSP w Aleksandrii, Paniom z KGW w Aleksandrii, Policjantom z Komisariatu w Blachowni, Nauczycielom i Pracownikom ZS-P w Aleksandrii oraz sponsorom – Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k. oraz Pani Beacie Cuglewskiej – Sklep Odido w Aleksandrii.

Klasyfikacja końcowa:

Przedszkolaki

dziewczynki
I m. Kinga Macherzyńska
II m. Anna Włodarska
III m. Emilia Kowalska
chłopcy
I m. Radomir Kuliberda
II m. Mateusz Badora
III m. Filip Kwietniowski

Klasy I – III

dziewczynki
I m. Milena Kuliberda
II m. Natalia Kwak
III m. Natalia Dadok

chłopcy
I m. Wojciech Janusiak
II m. Igor Biernacki
III m. Dariusz Wiktor

Klasy IV – VI
dziewczyny
I m. Zuzanna Wypart
II m. Maja Zięba
III m. Nikola Macherzyńska

chłopcy
I m. Kamil Krzak
II m. Miłosz Kosin
III m. Jan Banaszewski

Klasa VII

dziewczyny
I m. Amelia Skwara
II m. Nadia Kotarska
III m. Sara Sajak

chłopcy
I m. Fabian Kregulewski
II m. Igor Leśniczek
III m. Maciej Ślęzak

Kategoria OPEN

kobiety
I m. Michalina Bąk – Skwara
II m. Łucja Banaszewska
III m. Iliana Sikora

mężczyźni
I m. Łukasz Nowak
II m. Michał Żak
III m. Tomasz Zawadzki

Galeria zdjęć