„Łączymy pokolenia” – Kulinarno-sportowe warsztaty z seniorami

Bystrzaki meldują wykonanie kolejnych dwóch zadań w ramach projektu „Łączymy pokolenia”. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć w naszej placówce Panią Marzenę Bladziak i Panią Dorotę Polak – babcie Laurki, Marcelka oraz Antosi. Przemiłe seniorki zaprezentowały naszym podopiecznym 2 zabawy, które były popularne dawno temu: gra w kapsle i rzucanie monetą.  Przedszkolaki wzięły także udział w warsztatach kulinarnych, w trakcie których smakowały zapomnianych potraw z dzieciństwa swoich dziadków i pradziadków. Babcie opowiadały jak to dawniej jadło się chleb ze śmietaną i z cukrem po czym wspólnie z dziećmi przygotowały przekąskę. W warsztatach kulinarnych wzięły także udział nasze szkolne seniorki, które z kolei pokazały przedszkolakom jak robi się domowy makaron, który po włożeniu do pieca staje się chrupiącym chipsem.

Naszym wspaniałym seniorkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wspólną zabawę i owocne warsztaty.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska