Wycieczka do Fanzeum i Kolejkowa w Gliwicach

4 i 5 grudnia uczniowie klas pierwszej, drugich i trzeciej udali się na wycieczkę do „Fanzeum” i „Kolejkowa” w Gliwicach.

„Funzeum” to miejsce, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Posiada multimedialne instalacje inspirowane magią barw i światła. Interaktywne elementy wystawy pozwoliły na rozwinięcie wyobraźni i kreatywności, angażując przy tym wiele zmysłów. Nasi uczniowie odwiedzili strefę światła, koloru i rozrywki. Wizytę w tym niezwykłym miejscu zakończyliśmy warsztatami plastycznymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii prace, przedstawiające zwierzęta, zostały „ożywione” i ukazane na kolorowej ścianie.

W „Kolejkowie” dzieci zobaczyły miniatury autentycznych budowli ze Śląska z uwzględnieniem rozpoznawalnych zabytków regionu, takich jak: Dworzec PKP, radiostację w Gliwicach, Zamek w Będzinie, Nikiszowiec, po których poruszały się miniaturowe pociągi i samochody. Specjalne makiety pomogły odkryć nam prehistoryczne dinozaury, średniowieczny zamek czy krainę pełną węgla wraz z XIX-wieczną kopalnią.  Atrakcją okazało się również zobaczenie miasteczka westernowego „Dzikie Gliwice”, w którym znaleźliśmy szeryfa, Indianina, braci Wright oraz miniaturę statku pływającego po Missisipi.

Ostatnim punktem wizyty w „Kolejkowie” było piernikowe miasto. Mogliśmy w nim podziwiać ratusz, kościół, dom Baby Jagi i wiele innych piernikowych domków. Dzięki scenerii tego miejsca poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Zmęczeni, ale szczęśliwi, późnym popołudniem wróciliśmy do domu. 

Galeria zdjęć

Tatiana Nocoń