Dzień Książki w przedszkolu

19 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Dla przedszkolaków przygotowaliśmy wiele zabaw, które miały na celu zaszczepić w nich miłość do książek od najmłodszych lat.

Obchody Dnia książki rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy, prezentacji ulubionych książeczek przyniesionych z domu i wysłuchaniu wybranej bajki. Kolejnym punktem w naszej literackiej podróży było obejrzenie prezentacji multimedialnej, która przeniosła maluchy w nowy wymiar twórczości bajkowej. Dzieci miały okazję oglądać animacje dotyczące ich ulubionych postaci bajkowych, wysłuchać różnorodnych dźwięków i muzyki oraz poznać etapy powstawania książki. W dalszej części obchodów nasi podopieczni uczestniczyli w zabawach kołowych, ruchowych, grach oraz wykonali prace plastyczne.

Dzień Książki okazał się prawdziwą literacką ucztą , która z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszej przedszkolnej społeczności.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak