Ogólnopolski konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Trzy uczennice klasy VII reprezentowały naszą szkołę w Ogólnopolskim  Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,  który odbył się 16.02.2024r. w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie. Tegoroczne hasło konkursu to ssaki Polski. Celem ogólnopolskiego konkursu jest zarówno zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. Patrycja Herman, Nadia Kotarska, Amelia Skwara najpierw przystąpiły do  I etapu konkursu w szkole pisząc test, zakwalifikowały się do II etapu. II etap parkowy polegał na rozwiązaniu testu oraz rozpoznaniu przedstawionych ssaków. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze zajmując II miejsce.

Gratulujemy dziewczynom wiedzy i cieszymy się z ich sukcesu.

Agnieszka Kotarska