Wizyta edukatora przyrody w przedszkolu

22 marca nasze przedszkole miało przyjemność gościć wyjątkowego gościa – Panią Annę Hodorowicz  z Ośrodka Edukacyjnego Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z Kaliny. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z fascynującym życiem płazów. Gość od samego początku wzbudził ciekawość przedszkolaków swoim niezwykłym entuzjazmem wobec przyrody. Poprzez ciekawe ilustracje oraz prezentacje multimedialną, najmłodsi zostali zaproszeni do poznawania różnorodności gatunkowej i ciekawych faktów na temat płazów. Niezaprzeczalnie największym zaskoczeniem dla dzieci było poznanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą dla płazów zmiany środowiskowe oraz działalność człowieka. Świadomość konieczności ochrony tych niesamowitych istot stała się dla społeczności przedszkolnej ważnym przesłaniem wyniesionym z tego edukacyjnego spotkania. Dziękujemy pani edukator za ciekawe zajęcia przyrodnicze.

 Galeria zdjęć

Urszula Cierniak