Wizyta Przedszkolaków w OSP Aleksandria

7 maja wszystkie Przedszkolaki wraz z opiekunami, wybrały się na bardzo ciekawą wyprawę, do OSP Aleksandria. Po wcześniejszych zajęciach edukacyjnych związanych z zawodem strażaka, nasi Najmłodsi, mieli okazję doświadczyć bezpośrednio tego wszystkiego, o czym wcześniej rozmawialiśmy.

W remizie strażackiej szerokim uśmiechem przywitało nas czworo Ochotników Strażaków, pani Agata i Konrad Rakowscy, pan Piotr Klecha, pan Roman Skoczylas oraz Strażak z Państwowej Straży Pożarnej pan Przemysław Winek.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w burzy mózgów, jaką zaproponował pan Winek, zadając dzieciom pytania, dotyczące zawodu strażaka. Następnie dzieci zapoznały się z wyposażeniem strażackim, dowiadując się jednocześnie, że różni się ono od rodzaju akcji.
Po bardzo ciekawym wstępie, na naszych Najmłodszych czekał jeszcze szereg bardzo atrakcyjnych aktywności, przygotowanych przez Strażaków, takich jak oglądanie wozu od środka, transportowanie poszkodowanego Minionka na noszach, a także lanie wodą do celu.
Na koniec zostaliśmy zaproszeniu do zwiedzenia wnętrza wozowni, a także do obejrzenia spektakularnego widowiska jakim były doświadczenia z wykorzystaniem ognia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Strażakom, za tak miłe przyjęcie oraz tak  niesamowicie ciekawe zajęcia plenerowe, życząc jednocześnie bezpiecznej służby oraz wszelkiej pomyślności.

Galeria zdjęć

Aneta Pełka