Dzień Europy

9 maja 2024 roku minęła 20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dokładnie 20 lat temu staliśmy się pełnoprawnym członkiem, z wszystkimi przywilejami i obowiązkami wynikającymi z tego faktu. Unia rozrosła się z 6 do 27 państw członkowskich.

Aby uczcić to ważne dla Polski wydarzenie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkursach i aktywnościach.

Uczniowie klas I-II układali puzzle online z najważniejszymi zabytkami Europy, poznali maskotkę – symbol Unii Syriusza oraz kolorowali wielkoformatową kolorowankę, zawierającą znaczące punkty na mapie Europy.

Uczniom klas III – IV zaproponowaliśmy udział w konkursie plastycznym „Symbole Unii Europejskiej”. Powstało wiele ciekawych prac, wykonanych różnorodną techniką.

Uczniowie klas piątych rozegrali grę online Kahoot, dotyczącą Unii,  jej historii i najważniejszych faktów.

Uczniowie najstarszych klas rywalizowali w quizie online, zamieszczonym na platformie Classroom, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące Unii, symboli, historii i najistotniejszych faktów związanych z Unią.

Wierzymy, że taka forma pozwala uczniom o wiele lepiej zrozumieć i zapamiętać fakty związane z powstaniem i funkcjonowaniem Unii Europejskiej, a nagrody i dyplomy za udział i zwycięstwo wynagrodzą trudy rywalizacji.

Galeria zdjęć   

Joanna Lewandowska