Wycieczka Przedszkolaków do Muzeum Chleba w Radzionkowie

17 czerwca był dla przedszkolaków dniem pełnym emocji i radości, ponieważ wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Już od samego wejścia dzieci były zafascynowane autentycznym wystrojem muzeum, pełnym starych narzędzi piekarniczych i zabytkowych eksponatów. Przewodnik z pasją opowiadający o historii chleba, wprowadził maluchy w tajniki piekarnictwa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak kiedyś wypiekano chleb, poznając cały proces produkcji – od mielenia ziarna po wyjęcie bochenka z pieca. Dzieci były zachwycone możliwością własnoręcznego formowania i pieczenia bułeczek. Każde z nich, z zapałem wałkowało ciasto i nadawało bułeczkom kształt.  Podczas zwiedzania muzeum dzieci oglądały zgromadzone eksponaty z dawnych lat oraz poznały wygląd dawnej klasy lekcyjnej.  Na zakończenie wizyty, każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę ,,Małego Piekarza” oraz upieczoną bułeczkę. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach, dzieląc się swoimi wrażeniami i opowieściami.

 Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci dzieci jako niezapomniana przygoda, która pozwoliła im lepiej zrozumieć i docenić trud włożony w codzienny wypiek chleba.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak