Dzień Ziemi w przedszkolu

W piątek, 19 kwietnia nasze przedszkole przekształciło się w miejsce pełne ekologicznych działań, by uczcić Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęliśmy od czytania dzieciom bajki o przygodach na łące, której bohaterowie- zwierzęta, rośliny i dzieci uczyli się, jak chronić środowisko. Ta pełna przygód historia z emocjonującą fabułą pomogła najmłodszym zrozumieć, jak ważne jest, aby każdy z nas dbał o naszą planetę. Dzieci mogły się utożsamić z bohaterami i uczyć się na ich przykładach, jak małe działania mogą przynieść wielkie zmiany.  Książki, które zostały wykorzystane podczas zajęć zostały zakupione ze środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kolejnym punktem obchodów było układanie ekologicznego domina, gdzie każde pole symbolizowało inny element środowiska. To było nie tylko emocjonujące wyzwanie, ale również nauka, jak wszystkie części ekosystemu są ze sobą powiązane i jak  nasze działania wpływają na otaczającą nas przyrodę. Następnie nasi podopieczni uczestniczyli w zabawie polegającej na segregacji śmieci. Proste wskazówki pozwoliły im zrozumieć, że nawet małe codzienne czynności mogą przynieść wielkie korzyści dla naszej Ziemi. Najbardziej oczekiwanym punktem obchodów był pokaz mody ekologicznej, gdzie przedszkolaki zaprezentowały stroje przygotowane przez rodziców z materiałów pochodzących z recyklingu. Była to nie tylko fantastyczna zabawa, ale też sposób na pokazanie, jak możemy wykorzystać odpady na coś pożytecznego. Dzień Ziemi w naszym przedszkolu był pełen nauki, zabawy i ekologicznych działań, które inspirują nas wszystkich do troski o planetę każdego dnia.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak