Dzień Drzewa

3 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Na początku naszego spotkania dzieci uczestniczyły w pogadance, podczas której poznały budowę drzewa i jego znaczenie w życiu człowieka,  zwierząt i przyrody. Przedszkolaki ochoczo wymieniały gatunki znanych im drzew a w trakcie zabaw badawczych dotykały ich owoców, gałęzi oraz liści. Nasi podopieczni dowiedzieli się, że z drzew takich jak np. brzoza czy sosna możemy pozyskiwać soki a drzewa owocowe dają nam owoce, które wykorzystujemy do robienia przetworów. Aby nie być gołosłownym postanowiliśmy poczęstować dzieci domowym sokiem z brzoskwiń. W dalszej części spotkania dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej w trakcie której naśladowały szum drzew. Nie zabrakło również gier, quizów i zagadek. Na koniec nauczyły się piosenki pt. „Pokochajmy drzewa” oraz wykonały pracę plastyczną. Wielką radość sprawiło im robienie zdjęć w specjalnie wykonanej foto- budce. W trakcie zabaw w terenie dzieci oglądały różne drzewa i przytulały się do nich.

Dzień Drzewa był dla naszych przedszkolaków wspaniałą lekcją przyrody, którą zapamiętają na długo.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska