Pyszne i zdrowe desery

            Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na wykorzystanie poznanych zasad zdrowego żywienia w praktyce. Najpierw nauczyliśmy się odpowiednich zwrotów i słów w języku angielskim, by móc je potem wykorzystać w trakcie przygotowywania deseru. Przepisy wykonywanych przez nas potraw posłużą nam do stworzenia e-booka. Nasze desery składały się wyłącznie ze zdrowych składników, tj. z jogurtu o dobrym składzie, mrożonych owoców, siemienia lnianego, odrobiny syropu trzcinowego i startej gorzkiej czekolady. Wierzch deseru ozdobiły pestki granatu. Prosty w przygotowaniu i niedrogi do przygotowania deser zaskoczył nas smakiem i finezją. Teraz uczniowie mogą samodzielnie przygotować tego typu deser swoim domownikom, co wiemy, ze już ma miejsce. Nowe talenty kulinarne rosną.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                          Joanna Lewandowska